Ndërlidhjet

Hoxhaj kërkon përkrahjen e Suedisë për proceset integruese


Enver Hoxhaj, Ministër i Punëve të Jashtme
Gjatë një takimi me ambasadorin jorezident të Suedisë në Kosovë, i akredituar në Maqedoni, Mats Staffansson, ministri Hoxhaj i ka kërkuar atij mbështetjen e shtetit suedez për proceset e integrimit evropian.

Hoxhaj dhe Staffansson kanë shprehur vullnetin e përbashkët për thellimin e bashkëpunimit bilateral mes të dyjave vendeve.
XS
SM
MD
LG