Ndërlidhjet

Putin: Çështja e Sirisë në rrugë të drejtë


Presidenti rus, Vladimir Putin
Presidenti rus Vladimir Putin thotë se fuqitë botërore janë në rrugë të drejtë për të eliminuar armët kimike siriane.

Putin ka shtuar se “nëse fuqitë botërore vazhdojnë të punojnë së bashku nuk do të jetë e nevojshme te përdoret forca dhe të rritet numri i të vdekurve ose të lënduarve”.

Një ekip i OKB-së po qëndron në Siri me qëllim të fillimit te eliminimit të armëve kimike në këtë vend.
XS
SM
MD
LG