Ndërlidhjet

Ndërron jetë shkrimtari amerikan Tom Clancy


Flamuri amerikan
Mediat amerikane njoftojnë se Tom Clancy, autor i njohur i librave triller, ka ndërruar jetë.

Ai ishte 66 vjeç dhe në çastet e fundit të jetës po qëndronte në një spital në Baltimore. Clancy kishte publikuar librin e tij të parë në vitin 1984.

Shumica e librave të tij u kthyen në filma të Hollywoodit me aktorë si Alec Baldwin, Harrison Ford e Ben Affleck.
XS
SM
MD
LG