Ndërlidhjet

Zyra e shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka konfirmuar se takimi i radhës ndërmjet kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq, do të mbahet më 7 tetor në Bruksel.

Qëllim i takimit thuhet të jetë rishikimi i progresit në zbatimin e Marrëveshjes së 19 prillit, në veçanti zgjedhjet lokale të 3 nëntorit në Kosovë.
XS
SM
MD
LG