Ndërlidhjet

Obama anulon udhëtimin në Azi


Barack Obama, President i SHBA-së
Shtëpia e Bardhë njofton se Obama ka anuluar udhëtimin e tij për në Azi, të paraparë për javën e ardhshme, si pasojë e mbylljes së pjesshme të qeverisë, e cila hyn sot në ditën e katërt.

Obama do të qëndrojë në Washington, në mënyrë që t’ju bëjë presion republikanëve që ta pajtohen për miratimin e buxhetit dhe rihapjen e qeverisë.

Pjesë e arsyes së anulimit të vizitës është edhe fakti se për shkak të mbylljes, stafit presidencial që duhej të udhëtonte me Obamën, i mungojnë njerëzit e duhur.
XS
SM
MD
LG