Ndërlidhjet

Adobe: Vidhen numrat e kartelave bankare të rreth 3 milionë konsumatorëve


Ilustrim
Gjiganti Adobe ka bërë të ditur se hakerët kanë vjedhur numrat e kartelave të kreditit të rreth 3 milionë konsumatorëve të tij, duke përfshirë edhe detaje të tjera të rëndësishme mbi të dhënat e tyre personale.

Aktualisht, Adobe njofton se është duke u përpjekur të rikthejë paswordët e vjedhur dhe të alarmojë personat e prekur nga rasti për mbrojtjen e kartelave të tyre bankare.
XS
SM
MD
LG