Ndërlidhjet

Jahjaga priti delegacionin e Misionit të BE-së për Vëzhgimin e Zgjedhjeve


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga
Presidentja Atifete Jahjaga ka pritur sot në takim delegacionin e Misionit të BE-së për Vëzhgimin e Zgjedhjeve.

Ajo ka theksuar se i jep mbështetje të plotë Misionit të Vëzhguesve të BE-së, prania e të cilëve do të ndihmojë në vendosjen e standardeve demokratike në zgjedhje.

Shefi i Misionit të BE-së për Vëzhgimin e Zgjedhjeve, Roberto Gualtieri tha se prezenca e këtij misionit do të ndihmojë në rritjen e besimit dhe kjo do të mundësojë sukses në procesin demokratik në Kosovë.
XS
SM
MD
LG