Ndërlidhjet

Përleshje në Kajro dhe qytete të tjera


Kajro, 4 tetor 2013.
Në Kajro dhe qytete të tjera të Egjiptit kanë shpërthyer përleshje midis forcave të sigurisë dhe mbështetësve të presidentit të përmbysur, Mohammad Morsi.

Qindra përkrahës të Vëllazërisë Myslimane kanë marshuar në Sheshin Tahrir të Kajros, duke bërë që forcat e sigurisë të përdorin gazin lotsjellës dhe municionin e vërtetë për t’i zmbrapsur ata.

Së paku një protestues raportohet të jetë qëlluar për vdekje.

Përleshje janë raportuar edhe në qytetet Aleksandri dhe Suez.
XS
SM
MD
LG