Ndërlidhjet

Pakistan: Dy policë të vrarë pas një sulmi me bombë


Ilustrim
Së paku dy oficerë policie u vranë, dhe dhjetra të tjerë u plagosën sot, pasi shpërthimit të një bombe në afërsi të një ekipi vaksinues në Peshawar të Pakistanit.

Sulmi duket të ketë qenë i drejtuar kundër oficerëve të policisë, të cilët po mbronin ekipin vaksinues.

Punëtorët shëndetësorë janë sulmuar në vazhdimësi kohët e fundit në Pakistan, pasi talibanët e kishin quajtur vaksinimin një komplot perëndimor për të sterilizuar muslimanët.
XS
SM
MD
LG