Ndërlidhjet

Moldavi: Protestojnë përkrahësit e Partisë Komuniste


Flamuri i Moldavisë
Mbështetësit e Partisë Komuniste kanë mbajtur tubime në tri qytete të ndryshme të Moldavisë, duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë pro-evropiane të këtij vendi dhe zgjedhje të reja parlamentare.

Organizatorët kanë bërë të ditur se rreth 1,500 persona kanë marrë pjesë në secilin prej tubimeve.

Duke kërkuar për heqje dorë nga agjenda evropiane, protestuesit kanë bërë thirrje për lidhje më të forta me Rusinë.
XS
SM
MD
LG