Ndërlidhjet

Rusia ndalon 28 produkte alkoolike gjeorgjiane


Ilustrim
Agjencia ruse për mbrojtjen e konsumatorëve, iu ka refuzuar hyrjen në tregun rus, 28 pijeve të reja alkoolike të prodhuara nga kompanitë gjeorgjiane, me arsyetimin se nuk i plotësojnë standardet ruse.

Rusia e kishte ndaluar importin e verërave dhe ujit mineral të prodhuar të Gjeorgji në vitin 2006, për siç thonë autoritetet ruse “shqetësime në lidhje me kualitetin”.

Ndalesa, e cila është hequr në shkurt të këtij viti, ishte parë si një levizje e motivuar politikisht.
XS
SM
MD
LG