Ndërlidhjet

Nga Lugina në Kosovë, nga 21 tetori, pa taksa


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi.
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nga 21 tetori, qytetarët e Luginës së Preshevës do të mund të hyjnë në Kosovë pa pagesë të taksave për automjetet e tyre.

Thaçi i ka bërë këto komente në takimin e së mërkurës me përfaqësuesit e shqiptarëve të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit.

“Nga 21 tetori i këtij viti do të hiqen plotësisht taksat për veturat që hyjnë në Kosovë apo dalin dhe këto obligime do t’i marrë Qeveria e Republikës së Kosovës”, ka thënë Thaçi.

Sipas komunikatës së Kryeministrisë, Thaçi ka theksuar përkushtimin tij dhe të qeverisë në mbështetje të afirmimit të të drejtave kombëtare të shqiptarëve të Luginës.
XS
SM
MD
LG