Ndërlidhjet

Sulmohen forcat e sigurisë në Egjipt, 4 të vrarë


Egjipt
Një makinë bombë ka vrarë tre ushtarë egjiptianë dhe një polic në Gadishullin Sinai.

Burimet zyrtare thonë se sulmi ka ndodhur në një postbllok, jashtë qytetit al-Arish.

Militantët islamikë kanë sulmuar forcat e sigurisë në Siani për vite të tëra, por frekuenca e sulmeve është rritur në mënyrë dramatike prejse ushria ka rrëzuar presidentit islamik të Egjiptit, Muhammad Morsi, në muajin korrik.
XS
SM
MD
LG