Ndërlidhjet

Izrael: Vritet një ish-kolonel ushtrie


Flamuri izraelit
Një burrë izraelit është vrarë dhe një grua është plagosur në Bregun Perëndimor, në një sulm, për të cilin ushtria thotë se vjen nga militantët pakistanezë.

Policia thotë se çifti është sulmuar në shtëpinë e tyre nga njerëz të panjohur.

Gruaja ia doli të ikte, me lëndime të vogla. I vdekuri, ndërkaq raportohet të jetë një ish-kolonel ushtrie.

Hetimet për rastin kanë nisur, ndërkaq ushtria po kryen kërkime në vendin e ngjarjes.
XS
SM
MD
LG