Ndërlidhjet

Kosovë: Nga përleshjet e serbëve në Zveçan, një i plagosur


Pamje nga Zveçani
Në përleshjen e dy grupeve të të rinjëve serbë në një fshat afër Zveçanit, në pjesën veriore të Kosovës, një person është plagosur nga arma e zjarrit në thembër dhe është dërguar në spitalin e Mitrovicës, ka deklaruar drejtori i këtij spitali, Millan Ivanoviq,

I plagosuri i është nënshtruar operacionit.

Siç raporton agjencia Beta, shefi rajonal operativ i policisë së Kosovës në pjesën veriore të Kosovës, Zhelko Bojiq, tha se plagosja ka ndodhur aty pas orës 15, por nuk ka dhënë detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG