Ndërlidhjet

Rusi: Pas vrajses, sulmohet qendra tregtare


Pamje e ndërtesave në pjesën qendrore të Moskës
Një grup i të rinjëve e ka shkatërruar një qendër tregtare në jugperëndim të Moskës, duke i thyer dritaret, duke gjuajtur fishekzjarre dhe brohoritur slogane nacionaliste, pas njjë vrasjeje të një të riu lokal, për të cilën ishin fajësuar punëtorët migrantë.

Ka raporte për përleshje me policinë, e cila është përpjekur ta shpërdnajë turmën e njerëzve.

Një numër i njerëzve është arrestuar.

Dje, një djalosh 25 vjeçar, ishte therrë me thikë nga një sulmues i panjohur, për shkak të, siç është raportuar, një mospajtimi lidhur me një vajzë.

Djaloshi vdiq në vend, ndërsa sulmuesi kishte ikur.
XS
SM
MD
LG