Ndërlidhjet

Indi: Rritet numri i të vdekurve nga rrëmuja në tempull


Ilustrim/Ritual shpirtëror hindu
Një zyrtar nga autoritetet e Indisë njofton se numri i të vdekurve nga rrëmuja afër një tempulli ka arritur në 109 persona.

Mijëra pelegrinë po kalonin nëpër një urë në shtetin Madhya Pradesh, kur spekulimet se ura mund të rrëzohej shkaktuan panik dhe rrëmujë.

Zyrtarërt shëndetësorë njoftojë se janë kryer autopsitë për 109 trupa të pajetë.

Qindra mijëra besimtarë ia kishin mësyrë tempullit për të kryer ritet fetare në një festival të njohur në Indi.
XS
SM
MD
LG