Ndërlidhjet

Rusi: Zhbllokohen importet nga Gjeorgjia


Ilustrim nga tregjet në Gjeorgji
Eksportet gjeorgjiane të frutave për në Rusi pritet të rinisin sot, pas një bllokade shtatë vjeçare.

Kreu i agjencisë për agrokulturë të Rusisë, Sergey Dankvert, tha se ndalesat do të hiqen sot për një numër të caktuar frutash.

Rusia kishte ndaluar importin e frutave, perimeve, ujit dhe verërave gjeorgjiane në vitin 2006, si rrjedhojë e shqetësimeve për kualitetin.
XS
SM
MD
LG