Ndërlidhjet

Moskë: Më shumë se njëmijë imigrantë të arrestuar


Pamje nga protestat e datës 13 tetor 2013
Policia ka arrestuar rreth 1,200 imigrantë nga Azia Qëndrore dhe Kaukazi, në nje depo perimesh në Moskë.

Arrestimet vijnë një ditë, pas një prej protestave më të mëdha kundër imigrantëve në vitet e fundit.

Njëzetetre persona, përfshirë tetë policë, u lënduan në përleshjet e së dieles, derisa protestuesit provuan të depërtonin në një depo ushqimesh.

Trazirat e së dieles, erdhën pas vrasjes së një te riu rus, për të cilën dyshohet një imigrant.
XS
SM
MD
LG