Ndërlidhjet

UNMIK-u dënon incidentin në veri


Logo e UNMIK-ut dhe EULEX-it
Zyra e UNMIK-ut në Kosovë, përmes Përfaqësuesit Special Farid Zarif, e ka dënuar incidentin me bombë, që ndodhi sot në mëngjes në veri të Mitrovicës, e që kishte për cak shtëpinë e Nebojsa Maric.

“Këto akte qyare të dhunës e cënojnë sigurinë dhe stabilitetin në rajon”, ka thënë Zarif, duke bërë thirrje për hetime të shpejta dhe të detajuara për rastin.

Shpërthimi i sotëm në Mitrovicë, i cili kaloi pa pasoja në njerëz, shkaktoi dëme të mëdha materiale.
XS
SM
MD
LG