Ndërlidhjet

Mbi 30 të vdekur nga tërmeti në Filipine


Filipine
Së paku 32 njerëz kanë humbur jetën nga tërmeti në Filipine.

Epiqendra e tërmetit prej 7.2 shkallësh të Richterit është regjistruar pranë qytetit Carmen, në Ishullin Bohol.

Nga dridhjet e fuqishme janë shkatërruar edhe një numër i madh ndërtesash dhe urash.

Zyrtarët paralajmërojnë se numri i viktimave mund të rritet.
XS
SM
MD
LG