Ndërlidhjet

Filipine: 77 të vdekur nga tërmeti


Pasojat e tërmetit në Filipine, 15 tetor 2013.
Ka shkuar në 77 numri i të vdekurve nga tërmëti në Filipine.

Epiqendra e tërmetit, me fuqi prej 7.2 shkallësh të Richterit, është regjistruar pranë qytetit Carmen, në Ishullin Bohol.

Nga dridhjet e fuqishme janë shkatërruar edhe një numër i madh ndërtesash dhe urash.

Zyrtarët paralajmërojnë se numri i viktimave mund të rritet.
XS
SM
MD
LG