Ndërlidhjet

Mbi 90 të vdekur nga tërmeti në Filipine


Filipine
Së paku 93 persona kanë humbur jetën nga tërmeti që ka goditur sot Filipinet.

Epiqendra e dridhjeve është regjistruar pranë qytetit Karmen të Ishullit Bohol.

Tërmeti me fuqi prej 7.2 shkallësh të Richterit ka shkatërruar një numër të madh ndërtesash dhe urash.

Dhjetëra njerëz po ashtu janë lënduar.
XS
SM
MD
LG