Ndërlidhjet

Bosnja, për herë të parë, në Botëror


Tifozët e Bosnjës duke festuar në Sarajevë.
Bosnja dhe Hercegovina është kualifikuar për herë të parë në Kampionatin Botëror të Futbollit, duke mundur Lituaninë me rezultat 1:0.

Golin e fitores e ka dhënë Vedat Ibisheviq në minutën e 68-të.

Rezultati ka nxitur festime të gjera në sheshin qendror të Sarajevës dhe qytete të tjera të Bosnjës.

Kupa e Botës mbahet vitin e ardhshëm në Brazil.
XS
SM
MD
LG