Ndërlidhjet

Komisioni Evropian publikon sot raportet e progresit për shtetet që synojnë anëtarësimin në BE.

Në draft-raportin për Kosovën, që ka parë Radio Evropa e Lirë, thuhet se Brukseli shpreson të nisë negociatat për Marrëveshjen e Sabilizim Asociimit me Prishtinën në fund të tetorit dhe ta përmbyllë atë verën e ardhshme.

Draft-raporti thekson edhe rëndësinë e zgjedhjeve të rregullta lokale, që do të mbahen më 3 nëntor në Kosovë.

Ai po ashtu thotë se Kosova duhet të bëjë reforma të mëtejshme në sundimin e ligjit dhe gjyqësor.
XS
SM
MD
LG