Ndërlidhjet

Nikolliq e Josipoviq takohen për herë të parë


Ilustrim
Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, dhe ai i Kroacisë, Ivo Josipoviq, takohen sot për herë të parë zyrtarisht në Beograd.

Dy liderët do të diskutojnë për çështje që vazhojnë të jenë pengesa në marrëdhëniet midis Serbisë dhe Kroacisë - në mesin e tyre: kufijtë shtetërorë, pronat e Serbisë në Kroaci, të drejtat e njeriut dhe personat e zhdukur.
XS
SM
MD
LG