Ndërlidhjet

Autoritet meksikane kanë arritur ta gjejnë aeroplanin e zhdukur para disa ditësh, i cili bartte 14 pasagjerë, raporton AP.

Kreu i Departamentit të Transportit të këtij shteti, ka njoftuar se nuk ka të mbijetuar nga aksidenti.

Aeroplani operohej nga kompani e vogël lokale dhe të gjithë personat në bord ishin shtetas meksikanë.

Aeroplani u nis të hënën nga Baja për në Loreto, edhepse moti ishte shume i keq, si pasojë e një stuhie.

Ai u zhduk nga radarët vetëm pak minuta pas ngjitjes.
XS
SM
MD
LG