Ndërlidhjet

Policia njofton se kryengritësit kanë detonuar një veturë-bombë dhe kanë sulmuar rënd një kamp të të huajve, i cili ndodhet në periferi të Kabulit.

Një zyrtar policie ka thënë se sulmi ka ndodhur në atë që njihet si Fashti i Gjelbër, një lokacion ky i cili ndodhet nën masa të rrepta të sigurisë.

Brenda kampit ndodheshin punënojës të huaj, staf diplomatik dhe personel i OKB-së.

Nuk ka raportime për viktima.
XS
SM
MD
LG