Ndërlidhjet

Lirohen 9 libanezët e rrëmbyër në Siri


Siri
Nëntë shtetas libanezë, të rrëmbyer nga rebelët në Siri më shumë se një vit më parë, janë liruar.

Ministri i Brendshëm i Libanit, Marvab Charbel, ka thënë se libanezët kanë kaluar nga Siria në Turqi dhe do të kthehen shpejt në vendin e tyre.

Grupi është rrëmbyer në maj të vitit 2012, dersia ka qenë duke udhëtuar nga një peligrinazh në lokacionet shiite të Iranit.
XS
SM
MD
LG