Ndërlidhjet

Rrëzohet aeroplani në Belgjikë, 11 të vdekur


Ilustrim
Raportet nga Belgjika thonë se një aeroplan i vogël me parashutistë në bord është rrëzuar, duke vrarë të dhjetë pasagjerët dhe pilotin.

Aeroplani raportohet të jetë rrëzuar 10 minuta pas nisjes, pranë qytetit Fernelmont, i cili ndodhet rreth 75 kilometra në juglindje të Brukselit.

Nuk ka ende njoftime për shkakun e aksidentit.
XS
SM
MD
LG