Ndërlidhjet

Ndërron jetë e veja e Titos


Jovanka Broz
E veja e ish-presidentit të Jugosllavisë, Jovanka Broz, ka vdekur sot në Beograd, në moshën 89-vjeçare.

Ajo ka ndërruar jetë në Qendrën Urgjente të Beogradit, ku ka qenë e shtrirë qysh në muajin gusht.

Jovanka dhe Josip Broz Tito kanë qenë të martuar qysh në vitin 1952.

Tito ka vdekur më 1980.
XS
SM
MD
LG