Ndërlidhjet

Shtetet e Bashkuara kanë dhënë mbi 1.6 miliard dollarë ndihma për Pakistanin, në prag të vizitës së kryeministrit pakistanez, Navaz Sharif, në Uashington.

Ndihma ushtarake dhe ekonomike ishte pezulluar pas vrasjes së kryeterroristit Osama Bin Laden në Abotabad të Pakistanit, më 2011.

Sharif pritet të takojë të dielën Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry, ndërsa të hënën presidentin Barack Obama.
XS
SM
MD
LG