Ndërlidhjet

Persona të panjohur kanë vrarë katër policë në veriperëndim të Pakistanit.

Sipas burimeve të Radios Evropa e Lirë, personat e armatosur gjuajtën të dielën vonë mbi policët të cilët ishin në detyrë.

Të afërmit e policëve kanë protestuar, duke bllokuar një rrugë me trupat e pajetë të të vrrarëve.

Ata kanë akuzuar policinë për paftësi në ndaljen e rasteve të dhunës kundër policëve në këtë rajon.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për rastin, por forcat talibane vazhdimisht kanë vënë në shënjestër policinë dhe forcat e sigurisë.
XS
SM
MD
LG