Ndërlidhjet

Rusi: 4 të vrarë nga shpërthimi në autobus


Volgograd, Rusi
Së paku katër persona janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur nga shpërthimi në një autobus pasagjerësh në qytetin Volgograd të Rusisë.

Dega rajonale e Ministrisë për Situata Emergjente ka konfirmuar shpërthimin, por ka thënë se ka vetëm informacione paraprake për të.

Shkaku i shpërthimit nuk dihet ende.
XS
SM
MD
LG