Ndërlidhjet

Australi: Vazhdon gjendje e rëndë nga zjarret


Australi
Zjarrëfikësit në Australi kanë bashkuar qëllimisht zjarret e rëna në dy pyje, me qëllim që flakët të mos e kapnin edhe një pyll të tretë.

Shumica e zjarrëfikësve janë vullnetarë dhe po luftojnë me zjarret që nga java e kaluar.

Edhepse deri tash është shënuar vetëm një viktimë, autoritetet paralajmërojnë se si rrjedhojë e temperaturave të larta dhe erërave të forta, gjendja mund të përkeqësohet dhe të shënohen humbje të tjera në njerëz.
XS
SM
MD
LG