Ndërlidhjet

Erdogan dhe Rama vizitojnë Kosovën


Prishtinë
Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama, vizitojnë sot Kosovën.

Vizita ndodh me rastin e përurimit të terminalit të ri të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës "Adem Jashari".

Terminali ka një sipërfaqe prej 42 mijë metrash katrorë, ndërsa kostoja e investimeve është rreth 130 milionë euro.

Aeroporti i ishte dhënë me koncesion konsorcumit turko-francez “Limak Aeroport de Lyon”, në vitin 2010, për një periudhë 20-vjeçare.
XS
SM
MD
LG