Ndërlidhjet

SHBA paralajmëron për rrëmbimet e gazetarëve në Siri


Siri
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Damask ka lëshuar një paralajmërim për rrëmbimin e gazetarëve perëndimorë që mbulojnë luftën civile në Siri.

Ambasada nuk ka ofruar detaje, por u ka bërë thirrje shtetasve amerikanë që udhëtojnë në Siri për çfarëdo arsyeje, të ndërmarrin masat e sigurisë.

Disa gazetarë perëndimorë figurojnë të zhdukur dhe besohet se janë rrëmbyer në Siri, përfshirë së paku një shtetas amerikan dhe katër francezë.
XS
SM
MD
LG