Ndërlidhjet

Së paku 19 persona kanë humbur jetën nga një seri e sulmeve që kanë goditur provincën Anbar të Irakut.

Sulmet kanë pasur në shënjestër policët dhe kanë ndodhur në lokacione të ndryshme të provincës.

Agjencia e lajmeve AFP raporton për mbi 520 njerëz të vrarë vetëm këtë muaj në Irak.
XS
SM
MD
LG