Ndërlidhjet

Afganistan: Gjenden pa koka një burrë dhe një grua


Afganistan
Trupat e një burri dhe një gruaje, që besohet të kenë qenë të dashur, janë gjetur pa koka në provincën Helmand të Afganistanit.

Policia e rajonit ka thënë se viktimat dyshohet të kenë pësuar të martën vonë.

Gruaja raportohet se është arrastisur me burrin.

Sipas disa raporteve, ata janë sulmuar nga të afërmit e gruas, por nuk përjashtohet as përfshirja e talibanëve.

Në Afganistan, shumica e martesave rregullohen nga familjet, në shumicën e rasteve edhe pa miratimin e çifteve.
XS
SM
MD
LG