Ndërlidhjet

Nxënës nga Llapna Sella vizitojnë Kuvendin e Serbisë


Kuvendi i Serbisë
Nxënësit e shkollës së mesme ekonomike në Llapna Sellë kanë qenë sot vizitorë të Kuvendit të Serbisë, ku i ka pritur kryetari i këtij institucioni, Nebojsha Stefanoviq.

Ky i fundit ka shprehur kënaqësi për vizitën e tyre dhe ka thënë se “Kuvendi Popullor është shtëpi e të gjithë qytetarëve”, raportojnë mediat serbe.

Llapna Sella është fshat afër Prishtinës, i banuar me pjesëtarë të komunitetit serb.
XS
SM
MD
LG