Ndërlidhjet

Tetë të vdekur nga stuhia në Evropë


Jugu i Anglisë
Stuhia që ka përfshirë pjesën veriperëndimore të Evropës ka vrarë tetë persona – katër nga ta në jug të Anglisë, dy në Gjermani, një në Francë dhe një në Holandë.

Në shumicën e rasteve vdekjet janë shkaktuar nga rënia e drunjve.

Disa udhëtime me trena dhe aeroplanë janë anuluar, ndërsa mijëra shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike.

Parashikuesit e motit në Angli thonë se kjo është stuhia më e keqe në këtë vend, në një dekadë.
XS
SM
MD
LG