Ndërlidhjet

Arrestohet një zyrtar i lartë i “Vëllazërisë Myslimane”


Një nga aktivitetet e mëhershme të "Vëllazërisë Myslimane"
Një zyrtar i lartë i “Vëllazërisë Myslimane” të Egjiptit është arrestuar.

Mediet ne perëndim dhe Egjipt njoftojnë se fjala është për Essam El-Erian, i cili ishte arrestuar të mërkuren në Kajro.

Ky është arrestimi i fundit në ofensivat e qeverisë kundër lëvizjeve islamike, që nga koha kur ushtria rrëzoi presidentin Muhammad Morsi, më 3 korrik, pas protestave kundër qeverisjes së tij.

“Vëllazëria Myslimane” është e ndaluar dhe qindra anëtarë të saj janë arrestuar ndërkohë.
XS
SM
MD
LG