Ndërlidhjet

Gjermanët e amerikanët flasin sot për përgjimet


Kancelarja, Angela Merkel dhe presidenti, Barack Obama
Zyrtarë të lartë gjermanë do të takohen sot me homologët e tyre amerikane në Shtëpinë e Bardhë, për të biseduar rreth raportimeve për përgjime.

Takimi pritet të fokusohet ne raportimet e medieve për përgjimin e telefonit mobil të kancelares Merkel, nga ana e shërbimeve sekrete amerikane, njofton DPA.

Në një telefonatë të shkurtër gjatë javës së kaluar, për këtë çështje kanë diskutuar edhe presidenti amerikan Barack Obama dhe kancelarja gjermane Angela Merkel.
XS
SM
MD
LG