Ndërlidhjet

Kenia: 11 të vdekur nga përplasja e trenit


Ilustrim
Nga përplasja e një treni në Nairobi të Kenias, kanë vdekur njëmbëdhjetë persona dhe janë plagosur dhjetra të tjerë.

Komandanti i policisë rajonale Benjamin Nymae ka thënë se treni u përplas në skaj të një rruge ku ndodhej një autobus, derisa ishte duke udhëtuar në kohën e pikut të trafikut të mëngjesit.

Aksidentet rrugore me shifra të larta të të vdekurve janë të shpeshta në Kenia.

Rrugët atje nuk kanë shenja trafiku dhe elemente të tjera elementare të sigurisë.
XS
SM
MD
LG