Ndërlidhjet

Pakistan: Nga dhuna – nëntë të vrarë


Pamje pas një incidenti të mëparshëm në Karaçi
Së paku nëntë vetë janë vrarë në incidente të ndara në qytetin pakistanez Karaçi, gjatë 24 orëve të fundit.

Policia e Karaçit i tha Radios Evropa e Lirë se njëri nga të vrarit ishte aktivist politik lokal.

Në Karaçi, gjatë dy muajve të kaluar, po zhvillohet një operacion kundër grupeve ilegale të armatosura.

Policia thotë se i ka arrestuar qindra militantë dhe kriminelë.
XS
SM
MD
LG