Ndërlidhjet

Forbes: Vladimir Putin – personi më i fuqishëm në botë


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është shpallur personi më i fuqishëm në botë, nga revista Forbes, me seli në Shtetet e Bashkuara.

Në vendin e dytë është radhitur presidenti amerikan, Barack Obama, presidenti kinez, Xi-Jinping është i treti, Papa Françesk u plasua në vendin e katërt, ndërsa kancelarja gjermane, Angela Merkel, është e pseta.

Në listën e revistës Forbes këtë vit gjenden 72 personalitete në mesin e shefave të shteteve dhe të qeverive, financierëve, finalntropistëve dhe biznesmenëve.
XS
SM
MD
LG