Ndërlidhjet

Islamikët sulmojnë një dyqan alkooli në Dagestan


Dagestan - foto
Dy persona janë vrarë dhe së paku 15 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i dy bombave në republikën ruse të Dagestanit.

Sulmi thuhet se ka pasur në shënjestër një dyqan të pijeve alkoolike në Makaçkala.

Kryengritësit islamikë në Dagestan dhe republikat e tjera ruse në rajonin e Kaukazit Verior sulmojnë shpesh dyqanet e tilla dhe vendet e tjera publike që shesin alkool, pasi Islami e ndalon pirjen e aklkoolit.
XS
SM
MD
LG