Ndërlidhjet

Irak: Nga dhuna në gjithë vendin – 21 të vrarë


Pamje pas një sulmi me makinë - bombë në Irak
Së paku 21 njerëz janë vrarë nga dhuna e djeshme në gjithë Irakun.

Sulme me bomba kanë ndodhur në Tuz Khurmatu, Khales dhe Mukadijah.

Njëherësh, janë gjetur edhe tri femra të vrara me sy të mbyllur në një lagje të kryeqytetit Bagdad.

Nga dhuna janë vrarë edhe dy ushtarë në qytetin verior Mosul.
XS
SM
MD
LG