Ndërlidhjet

Kazakistani dhe Kirgizia diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit


Nga takimi Kazakistan - Kirgizi
Kryeministri i Kazakistanit Serik Akhmetov, ka diskutuar për mardhëniet bilaterale me homologun e tij nga Kirgizia, Jantro Satybaldiev.

Akhmetov arriti sot në kryqendrën e Kirgistanit, Bishkek për një vizitë një ditore.

Të dy ministrat morrën pjesë në një nga seancat e Këshillit Ndërministror Kazako-Kirgiz.

Në seancë u diskutuan një sërë sferash të bashkëpunimit, ndërsa u arrit marrëveshje mes ministrive të financave të të dyja vendeve.
XS
SM
MD
LG