Ndërlidhjet

Zyrtarët në Niger thonë se kanë arrestuar 127 migrantë, të cilët kanë bërë përpjekje të kalojnë shkretëtirën e Saharasë, për të dalë në Algjeri.

BBC thotë se ata janë kapur në qytetin Arlit para agimit.

Migrantët, shumica meshkuj e më pak gra dhe fëmijë, besohet se janë nga Nigeria dhe Nigeri.

Arrestimi i tyre ndodh pak ditë pasi 92 migrantë janë gjetur të vdekur nga etja dhe dehradimi në Sahara.
XS
SM
MD
LG